VÝTVARNÍCI OPĚT ZAZÁŘILI

Gratulujeme našim výtvarníkům ke krásným pracím, které se umístili na předních příčkách v soutěžní přehlídce  „Múzy Ilji Hurníka“ na téma „Inspirace uměním 20. a 21. století“, a to i přes nepříznivou koronavirovou dobu.

Licie Balová

Ve zlatém pásmu byli oceněni – Vojtěch Kupec a Mikuláš Scholz. Oba mladí výtvarníci zpracovali téma „Cesta k ornamentu“ a vytvořili tak své vlastní originální ornamenty. Ve stříbrném pásmu se umístila Nikol Curylová, která se nechala inspirovat námětem „Cesty k umění“ a  nebála se experimentovat nejen s technikou, ale i použitými materiály. Dalším oceněným byl Petr Škrobánek a jako skalní fanoušek počítačové grafiky, se nebál tímto způsobem zpracovat téma „Ztracené čáry“. Poslední výtvarnicí ve stříbrném pásmu byla Lucie Balová, která svou výtvarnou práci také vytvořila pomocí počítačové grafiky, ale zaměřila se na téma „Inspirace Art Brut“. Naši výtvarníci od loňského školního roku mohou díky úspěšnému projektu Ministerstva školství –  Šablony II zpracovávat svá výtvarná díla i na nově zakoupených iPadech a pomocí tužek Apple Pencil se takto věnovat počítačové grafice na nejvyšší úrovni. Děkujeme všem výtvarníkům za milou prezentaci naší školy a uč. Barboře Čvančarové za odborné vedení a přípravu svých svěřenců.