SRP při ZUŠ

Co je SRP při ZUŠ ?

SRP při ZUŠ v Hradci nad Moravicí je dobrovolný spolek, který napomáhá škole v jejích aktivitách. Z příspěvků rodičů, které spolek každoročně vybírá se zejména hradí  položky, které jsou pro školu v rámci účetnictví nepřípustné. Jedná se hlavně o odměny žákům školy za umístění ve výtvarných a hudebních soutěžích, úhradu jízdného žákům ZUŠ na soutěže, přehlídky, exkurze, sladké odměny účinkujícím žákům na koncertech a akcích ZUŠ.  V neposlední řadě investování  prostředků získaných prostřednictvím finančních darů do potřebného zařízení školy – učebních pomůcek, které jsou  žáky využívány při výuce, na koncertech, vystoupeních a ostatních akcích školou pořádaných.

Hudební a výtvarné dílny byly založeny Spolkem rodičů a přátel při Základní umělecké škole v Hradci nad Moravicí na základě opakované vysoké poptávky žáků o studium v naší škole, který nebylo možné uspokojit kvůli omezené kapacitě. Uchazeči o tyto dílny musí prokázat svůj talent během talentových zkoušek.

Hudební dílny

jsou prvotním seznámením s labyrintem hudby. Jejím smyslem je vytvořit pozitivní atmosféru a chuť k muzicírování. Jedná se o tvořivou činnost, jejíž principy jsou otevřené a transparentní. Hudební dílny nejsou řízeny ZUŠ Hradec nad Moravicí. Lektoři každému zájemci vytváří aktivity tak, aby jej co nejvíc motivovali a podpořili v rozhodnutí hrát na hudební nástroj.

Výtvarné dílny se zaměřují na rozvoj kreativity, experimentování s různými výtvarnými materiály a technikami  a  na prohlubování estetického cítění dětí.

Lektoři hudebních a výtvarných dílen budou mít vždy po zahájení dílny zpracovaný plán činnosti.

Podmínky:

• dílny budou zaměřeny na hudební a výtvarnou činnost,
  • v hudebních dílnách (flétnové, kytarové atd.) je počet členů ve skupině stanoven na 3, 2 nebo 1
  • ve výtvarných dílnách je počet členů ve skupině stanoven na 8 – 14
  • délka hudební lekce: dle vybrané varianty – viz níže
  • dílny budou zahájeny 1. 10. v délce 4 měsíců a potrvají ve dvou blocích do 31.5.,
  • v době prázdnin (podzimní, vánoční, jarní, velikonoční) dílny neprobíhají
  • otevření hudebních a výtvarných dílen v daném školním roce záleží na věkové skladbě dětí, hudebních a výtvarných vlohách a vychází z konkrétních možností a úvahy lektora

Úhrada dílen:

• platby kurzovného budou hrazeny bezhotovostně a to převodem na účet SRP, vždy za období jednoho bloku
  • první blok potrvá v období – říjen až leden,
    druhý blok proběhne v období – únor až květen.

Výše úhrad za hudební dílny:

3 děti/60 min.         1 550 Kč /osoba  za 4 měsíční blok

2 děti/60 min.         2 000 Kč /osoba  za 4 měsíční blok

1 dítě/30 min.          2 000 Kč /osoba  za 4 měsíční blok

Výše úhrad za výtvarné dílny:

8-14 dětí/60 min.  1 300 Kč /osoba za 4 měsíční blok

V Hradci nad Moravicí, 2. 9. 2024