VÝSLEDKY OKRESNÍCH KOL CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE MŠMT

Na přelomu února a března se jako každoročně odehrály všechna okresní kola celostátní soutěže vyhlášené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Jako první se konalo okresní kolo v komorní hře s převahou dechových nástrojů, kde se svou muzikalitou a přirozeností porotu nadchli žáci ze třídy Magdalény Hrudové. V triu příčných fléten si zahrály: Eliška Víchová, Klára Wolfová a Lucie Hoňková a dále v kvartetu příčných fléten vystoupila: Anna Hrudová, Ludmila Rosenbaumová, Tereza Víchová a Jonáš Slovák. Obě komorní seskupení s přehledem získali 1. místo s postupem do krajského kola. Letos se soutěžilo i v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů, a i zde si naši žáci poprvé v historii školy a s velkým zapálením zahráli. Jednalo se o nástrojově pestré trio ve složení: flétnistka Eliška Rožanská ze třídy Jiřího Krále, houslistka Klára Metelková ze třídy Lenky Honkové a klavírista Jáchym Metelka ze třídy Olgy Golhové. Trio pod vedením Lenky Honkové interpretovalo klasickou Sonatinu in C, Ludwiga van Beethovena a posluchačsky zajímavou skladbu Igora Dibáka – Fidlikanti. Za své neotřelé podání tohoto nevšedního repertoáru získali 1. místo!

Do další okresní soutěže, tentokráte ve hře na keyboard se připravovali žáci ze třídy Olgy Golhové. Soutěž se konala rovněž v ZUŠ Opava a i přes velkou konkurenci v tomto oboru, si Josef Vícha a Jáchym Metelka odvezli 1. místa a Tereza Teplanská společně se Simonou Žídkovou získaly krásná 2. místa.

Poslední soutěžní klání ve hře na akordeon se odehrálo na domovské půdě ZUŠ Hradec nad Moravicí. Zde se ráno představila mladičká a nadějná akordeonistka Michaela Hrbáčová a odnesla si 1. místo. Další „želízko v ohni“ letošní soutěže ze třídy Veroniky Dubnové byla Marta Binarová, která se svými moderně pojatými pohádkami Kráska a zvíře, O palečkovi a O hloupém Honzovi českého skladatele Jana Meisla porotu nadchla a získala 1. místo s postupem do krajského kola. V dopoledních hodinách předvedla své umění ještě akordeonistka Karolína Volná, ze třídy Marty Scholzové, která si za svůj svěží, jarně laděný repertoár a muzikantský projev zasloužila 1. místo s postupem do krajského kola. Dařilo se i v odpolední části soutěže, kdy akordeonové duo ve složení Alena Kadlubiecová a Karolína Volná, ze třídy Marty Scholzové, si přes všechny předešlé zdravotní peripetie nakonec v soutěži se srdcem zahrálo a získalo 1. místo s postupem do krajského kola. Závěr soutěže patřil orchestrální hře a tedy i Akordeon bandu, pod vedením Marty Scholzové, který v této kategorii porotu natolik oslovil svým hudebním projevem, že rovněž získal 1. místo s postupem do krajského kola.

Všem mladým muzikantům i učitelům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v kole krajském!