Múzy Ilji Hurníka

O víkendu 11. a 12. listopadu se uskutečnil v ZUŠ Ostravě – Zábřehu 11. ročník soutěžní přehlídky “Múzy Ilji Hurníka”. Soutěžní přehlídka je věnována na počest Ilji Hurníka  soudobé hudbě a výtvarnému umění 20. a 21. století a je určena žákům hudebních a výtvarných oborů Základních uměleckých škol sdružených v MÚZE Moravskoslezského kraje. Do soutěže bylo zasláno přes 260 výtvarných prací a zúčastnilo se jí celkem 103 hudebníků z 16 škol.

Srdečně blahopřejeme hradeckým a skřipovským výtvarníkům, kteří se umístili ve zlatém a stříbrném pásmu. Výtvarné téma znělo ,,Inspirace uměním 20. a 21.století”. Naši žáci výtvarného oboru se inspirovali dílem Paula Kleeho a netradičními výtvarnými technikami, za které získali 3 zlaté pásma – Karolína Bátorová, Julie Hutníková, Julie Křempková a 5 stříbrných pásem – František Michal Bilík, Tereza Binarová, Adéla Hložková, Nela Kotíková, Ema Widhalmová. 

V hudební části soutěžní přehlídky talentů si Lukáš Bátor ve hře na klavír odnesl zlaté pásmo, a také byl oceněn v sólovém zpěvu zlatým pásmem a zvláštní cenou za poutavé ztvárnění. Začínající a nadějná zpěvačka Tereza Zámečníková, jejíž hlas zazářil nad ostatními, si rovněž z přehlídky odnesla zlaté pásmo. 

Gratulujeme všem žákům i učitelům Ivetě Kovalíková, Olze Golhové a Petru Okénkovi k úžasným výsledkům! Všem oceněným žákům děkujeme za reprezentaci ZUŠ Hradec nad Moravicí. 

Text: Iveta Kovalíková a Petr  Okénka, foto: Olga Golhová