gratulujeme!

Dne 7. 4. 2022 se naši mladí flétnisté Šimon Bátor, Barbora Bohmová, Natálie Dorko, Markéta Jedličková, Apolena Víchová a Lucie Hoňková zúčastnili krajského kola soutěže ZUŠ, které se konalo v Opavě. Za svůj přirozený, přesvědčivý, muzikální výkon byli odměněni nadšeným potleskem publika i poroty. Všichni tak dosáhli na ceny nejvyšší, Šimonek, Barunka, Natálka, Markétka a Apolenka navíc postoupili do kola celostátního a Barunka Bohmová získala titul Absolutního vítěze soutěže a jejich paní učitelka Magdaléna Hrudová byla porotou oceněna za mimořádnou pedagogickou přípravu.
Téhož dne se na pódiu ukázal i nejmladší pozounista ze ZUŠ Hradec – David Taraba a získal krásné 2. místo. Ve hře na trubku zazářil svou čistým tónem Jáchym Hrbáč a byl zaslouženě oceněn 1. místem. Oba žáci jsou ze třídy Jiřího Krále. O den později si ve hře na zobcovou flétnu odnesla pěkné 2. místo  Markéta Ploskuňáková ze třídy R. Vaňka.
Děkujeme učitelům Magdaléně Hrudové, Jiřímu Královi a Romanu Vaňkovi za přípravu žáků a korepetitorům – Petru Okénkovi a Václavu Stoklasovi za jejich obětavý přístup. Všem srdečně blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy a držíme palce v celostátním kole, které se uskuteční v Praze.
Vedení ZUŠ Hradec nad Moravicí