děti hrály dětem

V pondělí  20. května se v sále Základní umělecké školy v Hradci nad Moravicí uskutečnily dva dopolední koncerty s názvem „ Hrajeme dětem“. Tyto výjimečné chvilky byly určeny dětem z mateřských škol a žákům 1. a 2. tříd základních škol z Hradce nad Moravicí a okolí. Program koncertu měl pohádkový scénář, který nadchl nejen malé posluchače, ale i učitele, kteří je doprovázeli. Mladí muzikanti s nadšením a radostí zahráli na hudební nástroje, které ve škole vyučujeme.

Skladby byly tematicky propojeny s oblíbenými pohádkovými příběhy. Atmosféra v sále byla plná pohody a příjemné nálady. Malí posluchači se smáli, tleskali a v závěru i tančili a zpívali píseň My jsme žáci 3.B. Děkujeme za pečlivou organizaci a pohádkový scénář koncertu paní učitelce Kamile Sobotkové, Anně Marii Kosterové a Janě Warišové. Koncert „Hrajeme dětem“ se stal krásným příkladem toho, jak může hudba přinést radost a inspiraci i těm nejmenším z nás.

foto: Milan Bátor