blahpřejeme

Ve dnech 25. – 28. 4. 2019 proběhlo v Liberci ve velmi příjemném prostředí celostátní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů. Zde soutěžily i dva celky naší školy, kteří se v celorepublikové konkurenci rozhodně neztratily. Naše flétnové trio – Klára Wolfová, Eliška Víchová a Lucie Hoňková soutěžilo ve II. kategorii. Děvčata zahrála s velkou radostí, energií, muzikalitou a vyhrála si tak skvělé 1. místo. Naši školu i kraj reprezentovalo také flétnové kvarteto – Anna Hrudová, Ludmila Rosenbaumová, Tereza Víchová a Jonáš Slovák a to ve IV. kategorii. Tito flétnisté překvapili velmi originálním repertoárem a doslova oslnili svou hrou porotu i posluchače. Zcela zaslouženě získali 1. místo, nominaci na koncert vítězů, titul Absolutní vítěz soutěže a navíc si odnesli Zvláštní cenu od Amati Kraslice. Zvláštní ocenění za pedagogickou činnost si zaslouženě ze soutěže odnesla i učitelka Magdaléna Hrudová, která dívčí trio i smíšený kvartet připravila.   Všem blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci nejen naší školy, ale i města Hradec nad Moravicí.