Milí příznivci ZUŠ-ky,

ráda bych udělala drobné ohlédnutí za pozoruhodnou akcí „Poznej svou MASku“, která se konala 18. září v areálu vlakového nádraží v Hradci nad Moravicí. Akce to byla opravdu zajímavá a propojila několik oblastí technického, gastronomického i uměleckého života v našem regionu.

Nosnou částí celého projektu byl EKO-závod elektromobilů spojený s následnou prezentací vybraných strojů. Dále za zmínku stojí soutěž pekařů a pekařek „O zlatý koláč“, workshop břišních tanců, bubenický workshop nebo vystoupení divadla Grunt a mnoho dalších. Za hudební scénu se představila cimbálovka Hadrníci. Poté dostala prostor naše Základní umělecká škola v Hradci nad Moravicí. Jako první vystoupily akordeonistky Alenka Kadlubiecová a Karolínka Volná ze třídy Marty Scholzové a společně zahrály tři francouzské šansonově laděné skladby. Poté na podium nastoupil Pěvecký sbor ZUŠ pod mým vedením, který měl připraven soubor písní pocházejících z různých zemí a kultur. Zazněly tady písně z Česka, Polska, Slovenska, Německa, dokonce i židovská Háva nagila. Velmi se líbila v sólovém podání italská, již zlidovělá Funiculi, Funicula, kterou sólově operním zpěvem přednesl nejstarší žák Jonáš Slovák. Je nutné zdůraznit a zvláště ocenit, že některé skladby byly žáky (ve věku 7-17 let) zpívány v originálním jazyce a právě tento moment zajistil punc originality, což posluchači odměňovali dlouhým potleskem. Celý program připravila MAS Opavsko ve spolupráci se Sdružením Krajina svaté Anny, které tímto děkujeme a těšíme se na další budoucí spolupráci v oblasti regionální kultury.

Olga Golhová