Úspěchy žáků ZUŠ

„Hvězdy“ se vrátili domů.

Dne 21. února 2019 se uskutečnil koncert „Hvězdy se vrací domů“, který měl vysokou uměleckou úroveň a potvrdil, že bývalí žáci Základní umělecké školy z Hradce nad Moravicí se ve světě umění jen tak neztratí, když své umění navíc rozdávají s pokorou a s otevřeným srdcem.

Pozvání na letošní koncert přijal kytarista Jiří Šoltis, nynější posluchač Vysoké školy múzické v Bratislavě a brilantně přednesl Variace na anatolskou lidovou píseň Carla Domeniconiho. Další interpretkou byla Kateřina Lebedová, studující populární zpěv na Pražské konzervatoři a zazpívala dvě písně z dílny Lady Gaga – Always I remeber a Shodow, za kytarového doprovodu Milana Bátora. Akordeonistka Anežka Štenclová rozezněla sál Velké dvorany svým dechberoucím pojetím moderní skladby 20. století z dílny Isaaca Albénize a Sonátou č. 2, která je také označována jako „Slovanská“, Vladimíra Zubitského. Závěrem koncertu se představila Magdaléna Hrudová a přednesla čtyři málo známé, ale přesto vysoce umělecky hodnotné Preludia pro klavír Miroslava Kabeláče. Své klavírní umění zakončila Preludiem volante, které oprávněně nese svůj název a tím, energicky a zároveň s noblesou sobě vlastní, uzavřela nejen své vystoupení, ale i celý umělecky laděný večer.