flétnisté v praze zazářili

Základní umělecká škola v Hradci nad Moravicí si ve čtvrtek 19. května připsala další významný úspěch. Celostátního finále ve hře na příčnou flétnu se zúčastnilo 5 žáků paní učitelky Magdalény Hrudové. Jednalo se o největší zastoupení žáků na jednoho učitele. Natálie Dorko, Barbora Böhmová, Markéta Jedličková, Apolena Víchová a Šimon Bátor jeli do Prahy, kde se soutěž na ZUŠ Jana Hanuše odehrávala. Všichni žáci paní učitelky Hrudové zahráli ve finále fantasticky a ve výsledku každý jednotlivý z nich získal nádherné 1. místo. Šimon Bátor jako nejmladší účastník soutěže vůbec dokonce získal třetí nejvyšší bodové hodnocení napříč všemi kategoriemi soutěže. Ani paní učitelka Hrudová, jejíž pedagogické úspěchy jsou už známy po celé republice, neodešla s prázdnou. Zcela po zásluze byla totiž oceněna porotou za mimořádnou pedagogickou práci speciálním diplomem. Natálii Dorko, Barboře Böhmové, Markétě Jedličkové, Apoleně Víchové a Šimonu Bátorovi srdečně gratulujeme k úžasným výsledkům a paní učitelce Magdaléně Hrudové děkujeme za vynikající přípravu! Velké díky si zaslouží také učitelé Petr Okénka a Václav Stoklasa, kteří žáky během všech soutěžních kol doprovázeli na klavír. ZUŠ Hradec nad Moravicí se v Praze podařil historický úspěch a její žáci s paní učitelkou dokázali, že hrají pro radost a celým srdcem. Vedení školy srdečně gratuluje všem žákům za znamenitou reprezentaci školy, města a potažmo celého Moravskoslezského kraje. Přejeme dětem i do budoucna mnoho nezapomenutelných hudebních zážitků. Poděkování posíláme také všem rodičům za jejich láskyplnou podporu a nasazení.

Text: Marta Scholzová, Milan Bátor

Foto: Veronika Bátorová