FAMÓZNÍ ZAČÁTEK NAŠICH žáků NA 5. ROČNÍKU ZUŠ OPEN 2021

ZUŠ Open – celostátní festival základních uměleckých škol ve spolupráci s vydavatelstvím Hudební všeználek iniciovali projekt, kterého se zúčastnilo celkem 130 dětí z celé České republiky i ze Slovenska. Do tohoto společného díla se pod vedením paní uč. Olgy Golhové zapojili i čtyři žáci pěveckého oddělení naší školy: Apolenka Víchová, Nikolka Markusová, Dita Baraňáková a Jonáš Slovák. Díky vládním opatřením žáci natáčeli upravenou verzi melodie Ódy na radost ze svých domovů. Autorské úpravy ikonicky známé Beethovenovy Ódy na radost se v čase pandemie zhostila skladatelka, hudebnice a textařka Marie Sommerová.

„Podporujme v dětech kreativitu a nadání, podporujme základní umělecké vzdělávání. Omezovat se jen na digitální technologie v umění dlouhodobě nelze, osobní kontakt žáků a pedagogů je nenahraditelný,“ vyzývá patronka ZUŠ Open, světoznámá pěvkyně Magdalena Kožená.