blahopřejeme

Dne 17. 3. 2023 se v Základní umělecké škole v Hlučíně konala Okresní klavírní přehlídka. Ze třídy pana učitele Petra Okénky se jí zúčastnili čtyři mladí klavíristé – Antonín Chybík, František Bilík, Maxmilián Čermák a Lukáš Bátor. Na klavírní přehlídce vystoupilo celkem 58 žáků a z toho 14 z nich postoupilo do krajského kola, které se uskuteční 14. 4. 2023 v Základní umělecké škole ve Frýdku-Místku. Z naší školy postoupil Maxmilián Čermák se skladbou nesoucí název Píseň sirotka od Václava Kaprála. Dalším posupujícím se stal Lukáš Bátor se skladbou od Petra Ebena – Malý portrét č. 5, Risoluto e marciale a Canzonettou od Jana Ladislava Dusíka. Všem žákům srdečně gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy. Postupujícím klavíristům přejeme hodně štěstí v krajském kole klavírní přehlídky.

Text: Petr Okénka, foto: Milan Bátor