Blahopřejeme!

Dne 22. a 23. 3. 2016 se naši žáci zúčastnili krajského kola celostátní soutěže ve hře na akordeon, které se tradičně konalo v Základní umělecké škole v Klimkovicích. V sólové hře nás v bohatě zastoupené I. kategorii reprezentovali 2 žáci. Antonín Bujnovský (ze třídy K. Botorové) získal 2. místo, které si vybojoval díky svému přesvědčivému výkonu. 1. místo s postupem do celostátního kola bylo zaslouženě uděleno Karolíně Volné (ze třídy M. Scholzové), jejíž muzikální projev a zajímavě vybrané skladby porotu doslova oslnily. Výkony ve III. kategorii byly velmi vyvážené a z naší školy se zde představila Alena Kadlubiecová (ze třídy M. Scholzové), která zahrála s velkým nadšením a odnesla si tak skvělé 2. místo. V komorní hře nás reprezentovalo akordeonové duo – Karolína Volná a Alena Kadlubiecová (ze třídy M. Scholzové). V porovnání s ostatními soupeři se duo lišilo nejen originálně zvoleným repertoárem, a proto získalo krásné 2. místo. Srdečně gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!