Blahopřejeme

VÝSLEDKY OKRESNÍCH KOL CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE MŠMT

V posledním únorovém týdnu se odehrály všechna okresní kola celostátní soutěže vyhlášené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

V úterý, jako první zazářili zpěváci (ze třídy Olgy Golhové) v ZUŠ Hlučín v sólovém a komorním zpěvu. Sólisté Lukáš Bátor a Jonáš Slovák získali 1. místa s postupem do kola krajského. Nikola Markusová a Dita Baraňáková si vyzpívaly 1. místa a Tereza Moravcová získala 2. místo. Jediné komorní duo ve složení Dita Baraňáková a Jonáš Slovák zaslouženě získalo 1. místo s postupem do krajského kola.

Středa patřila hře na příčnou flétnu, kdy v koncertním sále ZUŠ v Hradci nad Moravicí naši flétnisté (ze třídy Magdalény Hrudové) zaujali posluchače a porotu svou přirozeností, radostí ze hry, muzikalitou a pestrým, moderním repertoárem, neboť všichni se umístili na 1. místech s postupem do krajského kola. Gratulujeme Lucii Hoňkové, Kláře Wolfové, Jonáši Slovákovi, Kláře Lesákové, Ludmile Rosenbaumové, Anně Hrudové a Kláře Cihlářové.

Čtvrteční den byl ve znamení žesťových a dřevěných nástrojů, které se představili v ZUŠ Vítkov. V dopoledních hodinách předvedla své umění nadějná hornistka Nela Beinhauerová (ze třídy Jiřího Krále) a za svůj muzikantský projev si zasloužila 1. místo s postupem do krajského kola. Dařilo se i žákům Romana Vaňka, Lucii Ploskuňákové ve hře na zobcovou flétnu, neboť získala rovněž 1. místo s postupem do krajského kola.
Poslední soutěžící okresního klání byla saxofonistka Alexandra Martínková, která porotu zaujala skladbou The Entertainer Scotta Joplina a získala 1. místo opět s postupem do kola krajského.

Všem mladým muzikantům i učitelům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v kole krajském!