Akordeonový víkend splnil všechna očekávání

Ve dnech 13.-14.11. 2021 se na půdě Janáčkovy konzervatoře v Ostravě konaly v rámci festivalu Hudební současnost, akordeonové skladatelsko-improvizační kurzy pro žáky ZUŠ a studenty ostravské konzervatoře.

Hlavní lektorskou hvězdou byl světoznámý španělský akordeonista Gorka Hermosa. Z hradecké ZUŠky se této jedinečné akce účastnily akordeonistky Alenka Kadlubiecová a Karolínka Volná. Pod vedením soudobých skladatelů – lektorů kurzů a společně s ostatními akordeonisty z Polska a České republiky vytvořili  během dvou dnů své vlastní skladby, které na nedělním závěrečném koncertě prezentovali veřejnosti. Hradecké děvčata využila  také možnosti MasterClass lekcí, které  vedl přímo Gorka Hermosa a  pro obě akordeonistky to byl bezpochyby nezapomenutelný zážitek.