Hradečtí výtvarníci v krajském kole zazářili

V pondělí dne 6. 5. 2024 proběhlo krajské kolo celostátní výtvarné soutěže Základních uměleckých škol Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Výtvarná akce proběhla v inspirativním prostředí ostravské Galerie PLATO a přilákala mladé talenty z celého kraje. Hradečtí výtvarníci se této soutěže zúčastnili ve třech výtvarných cyklech a dvou výtvarných řadách. Pod vedením paní učitelky Ivety Kovalíkové dosáhli vynikajících výsledků a ukázali svou kreativitu a cit v mnoha výtvarných tématech. V silné konkurenci se hradečtí žáci neztratili a získali dvě stříbrná pásma, dvě zlaté pásma a jedno zlaté pásmo s postupem do ústředního kola.

První stříbrné pásmo za výtvarnou řadu na téma Aztécký ornament si odnesli: Kotíková Nela, Bílík František Michal, Beinhauer Sára, Scholz Mikuláš, Kokošková Julie a Kotásková Amelie. Druhé stříbro pásmo za výtvarný cyklus na téma Frida obdrželi: Horáčková Veronika, Pokorná Amálie Anna, Machurová Rozálie a Curylová Nikol. Dále dvě zlaté pásma za výtvarné cykly na téma Palmové listy obdržely: Widhalmová Ema, Komárková Martina, Kořízková Ester a Křempková JulieTéma Mexiko nejkreativněji  ztvárnily: Horáčková Veronika a Křempková Amálie.

Největší úspěch u odborné poroty zaznamenala výtvarná řada na téma Henriho Matisse, kterou zpracovaly nejmladší výtvarnice: Dušková Lea, Bilíková Stella, Kovalíková Mia, Bátorová Karolína, Zuvačová Valerie a Jarošová Isabelle. Tato výtvarná řada byla oceněna zlatým pásmem s postupem do ústředního kola. Všem mladým výtvarníkům gratulujeme k obrovskému úspěchu a přejeme hodně štěstí také v ústředním kole, které se bude konat 20. června v Praze.

Vedení školy děkuje paní učitelce Ivetě Kovalíkové za mimořádnou přípravu žáků a  také děkujeme mladým výtvarníkům za skvělou reprezentaci školy a města Hradec nad Moravicí.

foto: Iveta Kovalíková