Soutěže školní rok 2006/2007

Soutěže

Krajská kola

Komorní hra s převahou dechových nástrojů – 20.3.2007 v ZUŠ J.R. Míši Orlová – Poruba

• Eva Bradávková
  • Veronika Chovancová
  • Lucie Hellebrandová
  • Trio příčných fléten – II.kategorie – 2. místo – učitelka Magdaléna Hrudová
  • Hra jazzových a a tanečních orchestrů –18.5.2007 v ZUŠ Leoše Janáčka Havířov
  • Taneční orchestr ZUŠ Hradec – kategorie I.B – 2. místo – učitel Roman Vaněk

Přehlídky

Naši žáci se zúčastnili přehlídek, které se konaly v tomto školním roce. Byla to okresní přehlídka ve hře na klavír, které se zúčastnily Barbora Hoňková a Jana Hoňková, která byla vybrána na krajskou přehlídku. Tam předvedla velmi pěkný výkon, ke kterému ji došla písemná gratulace od vedoucí okresní klavírní sekce. Obě tyto žákyně byly ze třídy učitele Petra Okénky.

Rovněž proběhla okresní přehlídka ve hře na akordeon, kde vystoupili tři žáci v sólové hře – Anežka Štenclová, Miroslav Pavelek, Kristina Kuchaříková a jedno trio – Radka Melecká, Kristýna Kuchaříková a Denisa Škrobánková. Všichni tito žáci jsou ze třídy učitelky Marty Kotalové.

Dále to byla okresní přehlídka ve hře na kytaru, kde hráli tři žáci v sólové hře – Martina Kudělová (uč. Irena Rybová), Anežka Stoklasová a Veronika Dubnová (uč. Milan Bátor).Tři kytarová dueta – Anežka Stoklasová se svým učitelem Milanem Bátorem, Martina Kudělová a Tomáš Juchelka, Veronika Štenclová a Eva Víchová, obě tato dua jsou ze třídy učitelky Ireny Rybové. Dále hrálo jedno trio – Jakub Honěk, Petr Hruda a Tomáš Pěla (uč. Miroslav Vitásek) a jeden kvartet – Martina Kudělová, Tomáš Juchelka, Veronika Štenclová a Eva Víchová (uč. Irena Rybová). Všechna tato vystoupení byla velmi kladně hodnocena. Na krajské kytarové přehlídce vystoupilo kytarové trio – Jakob Honěk, Petr Hruda a Tomáš Pěla (uč. Miroslav Vitásek) a podalo velmi dobrý výkon.

Konala se i okresní keybordová přehlídka, na které hráli tři žáci sólově – David Haas, Šarlota Štenclová a Petra Fusová, jedno dueto pro dva keyboardy Petra Fusová a Šarlota Štanclová, tito žáci jsou ze třídy učitelky Marty Kotalové.

Taneční orchestr naší ZUŠ (uč. Roman Vaněk) se zúčastnil přehlídky tanečních orchestrů v Lipníku nad Bečvou.