20 let školy

Ohlédnutí za 20. výročím Základní umělecké školy v Hradci nad Moravicí

Od ledna do června 2015 probíhal k 20. narozeninám Základní umělecké školy v Hradci festival plný koncertů a doprovodných akcí.

Půlroční festival odstartoval lednový koncert žáků se svými rodinnými příslušníky při společném muzicírování – „Hraje celá rodina“, který se hned setkal s velkým úspěchem u široké veřejnosti. Další koncert v měsíci únoru patřil těm neúspěšnějším absolventům, kteří reprezentují školu, jako studenti konzervatoří, koncert měl příhodný název „Hvězdy se vrací domů“. Řada přišla i na ty nejmenší žáčky v rámci „Jarního koncertu“, který byl svěžím a milým zpestřením festivalu. Divácky velmi atraktivní byl „Populární koncert“ s přehlídkou kapel a souborů, či „Slavnostní koncert“ spojený s výtvarnou výstavou učitelů ZUŠ opavského regionu, kde nechyběl ani velký narozeninový dort. V dalším květnovém koncertu jsme posluchačům představili současné úspěšné žáky školy při koncertě s názvem „Příběhy hudebních úspěchů“, kde se představili vítězové celostátních kol soutěží pořádaných MŠMT a účastníci mezinárodních soutěží, jak hudebních, tak i výtvarných.

Celý festival uzavírala nejpovedenější akce s názvem „ZUŠkaření na zahradě“, kde v půldenním klání všech žáků a učitelů na několika pódiích plynulo pásmo krásné muziky, či muzikálové představení, hudební hry i nové výtvarné techniky, ze kterých si návštěvníci odnášeli i milé dárky na památku. Akce svým charakterem koncertů na několika místech podtrhla půlroční záměr celého učitelského kolektivu školy představit veřejnosti moderně zaměřený směr studia v několika žánrech.

Hlavní program festivalu:

16.1. Koncert „Hraje celá rodina“ – Národní dům, 17 hod.

Video z koncertu

27.2 „Hvězdy padají domů“ – Velká dvorana zámku, 17 hod.

Video z koncertu

18.3. Jarní koncert – Velká dvorana zámku, 17 hod.

Video z koncertu

10.4. Koncert populárních melodií – Velká dvorana zámku, 17 hod.

Video z koncertu

7.5. Slavnostní koncert učitelů a výtvarná výstava učitelů přilehlých ZUŠ celého Opavska, Galerie, 17 hod.

Video z koncertu

14.5. „Příběhy hudebních úspěchů“ – Velká dvorana zámku, 17 hod.

Video z koncertu

19.6. „ZUŠkaření na zahradě“ – zahrada u ZUŠ, 14 hod.

Děkujeme partnerům festivalu:

• Město Hradec nad Moravicí    Hradec_nad_Moravicí_znak