Blahopřejeme AKORDEONistům!

Dne 10. 2. 2016 se v koncertním sále ZUŠ V. Kálika v Opavě konalo okresní kolo celostátní soutěže v sólové a komorní hře na akordeon. V sólové hře se v 0. kategorii představila začínající akordeonistka ze Skřipova – Ema Stecjuková, (ze třídy uč. V. Dubnové) a ze soutěže si odnesla krásné 2. místo.

Největší konkurenci měli žáci v I. kategorii, kde se oběma hradeckým muzikantům – Karolíně Volné (uč. M. Scholzová) a Antonínu Bujnovskému (uč. K. Botorová) podařilo získat 1. místa s postupem do krajského kola.

Poslední zúčastněnou v sólové hře na akordeon byla ve III. kategorii Alena Kadlubiecová (ze třídy M. Scholzové), která rovněž porotu hudebně oslnila nejen temperamentním tangem skladatelky Myriam Mees či francouzským valčíkem rovněž žijící skladatelky Gisel Probst a ze soutěže si odnesla zasloužené 1. místo s postupem do krajského kola.

V komorní hře I. A kategorii vystoupilo akordeonové duo (uč. M. Scholzové), ve složení Karolína Volná a Alena Kadlubiecová. Za jejich pestrý program a originální hudební provedení skladeb W. A. Mozarta i soudobého autora M. Novotného získalo 1. místo s postupem do krajského kola.

Všem akordenistům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v kole krajském!